NAWIGACJA: Dom Spotkań z Historią

Współpraca szkoły z Domem Spotkań z Historią

Comiesięczne spotkaniach warsztatowe dla młodzieży.
Celem jest przybliżenie znajomości historii najnowszej od okresu II wojny do powstania III Rzeczypospolitej.

Cykl warsztatów to część projektu historii mówionej: "Pamiętanie Peerelu". To opowieść o wspólnych i indywidualnych sposobach na system: "1956-1989" autorstwa Anki Grupińskiej. Celem projektu jest przybliżenie uczniom historii Peerelu poprzez indywidualne doświadczenia uczestników wydarzeń tamtej epoki. Zajęcia prowadzone są metodami aktywizującymi. Uczniowie wraz z nauczycielami pracują z relacjami świadków, zdjęciami, filmami i dokumentami, wykonują plakaty oraz spotykają się z ciekawymi ludźmi.

Spotkania z działaczami opozycji

W ramach warsztatów uczniowie m.in. spotkali się 10 lutego 2011 roku z panem Zbigniewem Bujakiem. Polityk, działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL, poseł na Sejm pierwszej i drugiej kadencji, opowiedział uczniom o swej działalności, a podczas dyskusji odpowiadał na zadawane przez uczniów pytania.
W spotkaniach mogą brać udział chętni uczniowie